Yazar ve Sanatçı Evi’nde Etkinlikler Devam Ediyor

25 Haziran 2013

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada Yazar ve Sanatçı Evi’nin 2009 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü ve 2013-2014 sezonunda da hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.

Çanakkale Belediyesi’nin Yazar ve Sanatçı Evi’nin faaliyetleri ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer evrildi;

“Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi, sanata, sanatçıya verdiği önem doğrultusunda, edebiyat- sanat alanında kent halkına kapılar açabilmek amacı ile İsmetpaşa Mahallesi Hasan Mevsuf Sokak’ta 2009 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor.

Görsel Sanatlar, Plastik Sanatlar, Geleneksel Türk Sanatları alanında eğitimler, atölye çalışmaları, sanat konulu söyleşiler düzenlenmekte; amatör ve usta sanatçıları desteklemek ve teşvik etmek amacıyla sergiler açılmakta; yerel edebiyatçılarımız ile birlikte sohbetler, şiir, öykü ve müzik dinletileri gerçekleştirmektedir.

2012-2013 döneminde Resim, Karikatür, Fotoğraf, Karakalem, Photoshop, Cam Füzyon, Kitre Bebek, Yeni Hat Atölyeleri düzenlenmiş, uzman eğitmenler ve konuk sanatçılarımız ile birlikte atölye çalışmaları gerçekleştirilmiş; dönem boyunca uzman katılımcıların anlatımıyla sanat tarihi konulu söyleşiler gerçekleştirilmiştir.

Atölye çalışmaları ve sergilerin dışında, Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ve okulların iş birliği ile, her yıl bir ortaokulun öğrencilerine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. 2012-2013 sezonunda Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Eğlenelim Öğrenelim Eğitim ile İlerleyelim’ projesi ile çocuklarla ritim, ebru ve sinema atölyeleri gerçekleştirilmiştir.

Her yaştan insanı edebiyat ve sanata teşvik etmek, kentte düzenli olarak faaliyetler gerçekleştirmek ve yerel sanatçıları desteklemek amacı ile Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi 2013-2014 sezonunda da Barışın Kentlilerine hizmet vermeye devam edecek.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir