Yazar ve Sanatçı Evi’nde “Hayatın İçinden Kareler”

31 Mayıs 2013

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi 03 Haziran 2013 tarihinde Mükerrem Şen’in “Hayatın İçinden Kareler” isimli kişisel resim sergisine ev sahipliği yapacak.

İzmirli sanatçı Mükerrem Şen, ilk kişisel sergisini çok sevdiği Barışın Kenti Çanakkale’de açma kararı aldı. 3 Haziran’da saat 17.30’da kapılarını açacak olan ‘Hayatın İçinden Kareler’ isimli resim sergisi 16 Haziran’a kadar Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde sanatseverleri ağırlayacak.

Doğa ve insan yaşamından manzaraları konu alan ‘Hayatın İçinden Kareler’i 10:00 ? 17:00 saatleri arası gezilebilir.

Mükerrem Şen Kimdir?
2 Eylül 1952 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Mükerrem Şen, İzmir Ticaret Meslek Lisesi’nden 1975 Yılında mezun oldu. 1976 Yılında Köy Hizmetleri Müdürlüğü’nde personel memuru olarak iş hayatına başladı.

El işleri ve sanata olan ilgisi emekliye ayrıldıktan sonra ortaya çıkan Mükerrem Şen, ilk olarak kumaş ve tahta boyama kurslarına giderek boyamaya ve el işine olan yatkınlığını pekiştirdi. 2011 yılında ise resim kurslarına başladı. 3 yıldır kurslarına devam etmekte olan Mükerrem Şen resim yapmanın yanı sıra çini sanatı ile de ilgilenmektedir.

Sanat hayatında önemli bir yer kaplayan resim ve çini ile ilgili çalışmalarını İzmir Karşıyaka’daki kurs atölyelerinde ve evinde devam ettiriyor.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir