Yeni Çanakkale Devlet Hastanesi Binasının İhalesi Yapıldı

12 Haziran 2013

Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği’nden yapılan açıklamayla 500 yataklı yeni Çanakkale Devlet Hastanesi binası ihalesinin 4 Haziran 2013 Salı günü gerçekleştirildiği bildirildi. İhaleye katılan 20 firmadan şartları yerine getiren 18 firma ile gerçekleştirildiği belirtilen ihalenin sonucunun önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Kamu Hastaneler Birliği’nden yapılan açıklamada Terzioğlu Vakfı’na ait TOKİ binalarının bulunduğu bölgede 105 dönümlük yakın bir arazide yer alacak hastanenin mevcut merkez ve Ek bina kapalı alanlarının toplamının 4 katı büyüklükte olacağı belirtilirken yeni hastane binasının gelişen tıbbın gerekli kıldığı tüm imkanlara sahip olacağı ve hizmet kalitesi dünya standartlarının üzerinde gerçekleşeceği ifade edildi.

Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kenan Eliuz da yaptığı açıklamada gerçekleşen ihale ile mükemmel bir sağlık tesisinin hekim kapasitesi de artırılarak 30-40 yıl Çanakkale’de artık sağlık konusunda hiçbir sorun yaşanmayacak hale geleceğini dile getirerek yapılacak tesisin tüm Çanakkale halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir