Yeni Çanakkale Valisi Ahmet Çınar Göreve Başladı

29 Mayıs 2013

Çanakkale Valiliği’nde yapılan devir teslim töreniyle yeni Vali Ahmet Çınar göreve başlarken, Vali Güngör Azim Tuna ise atandığı Eskişehir iline uğurlandı.

Bir süre önce yayınlanan Valiler kararnamesiyle Adana Seyhan Kaymakamlığı görevinden Çanakkale Valiliği görevine atanan Ahmet Çınar, Çanakkale’ye gelerek görevi Eskişehir Valiliği’ne atanan Güngör Azim Tuna’dan devraldı. Görev değişikliği nedeniyle Valilik önünde devir teslim töreni düzenlendi. Çanakkale protokolü ve Polis Merasim Mangası yerini aldı. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Valilik bahçesinde ilk olarak Eskişehir Valisi olan Güngör Azim Tuna tarafından karşılandı. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, ardından protokolle tek tek tokalaşıp tanıştı. Polis Merasim Mangasını selamladı. Devir teslim töreni için Valilik girişine iki kürsü kuruldu.Birine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, diğerine Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna yazısı kondu. İlk olarak Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna veda konuşması yaptı. Tuna, “İki yıl iki ayı aşkın süredir yürüttüğüm Çanakkale Valiliği görevini bugün itibariyle sonlandırmış bulunuyorum. Görevi yeni Valimiz Sayın Ahmet Çınar’a huzurlarınızda devretmenin onur ve gururunu yaşıyorum. Burada görev yaptığımım süre içerisinde arkadaşlarımızla birlikte, Çanakkale’ye yakışan bir hizmet anlayışıyla yorulmadan çalıştık. Bunu Çanakkale halkının takdirlerine sunuyorum. Çanakkale’den gönül huzuru içerisinde ayrılıyorum” dedi. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ise, Vali Tunaya hitaben yaptığı konuşmada, “Bu görevi sizden devralmanın onurunu yaşıyorum. Türkiye’nin, Anadolu’nun çok güzel bir kentine Vali olarak gidiyorsunuz. Hayırlı olsun. Cenabı Allah güzel ve hayırlı hizmetlere sizi vesile kılsın. Çanakkale halkı eminim ki sizi unutmayacaktır. Verdiğiniz hizmetlerden dolayı Çanakkale’nin yeni Valisi olarak size teşekkür ediyorum” dedi.

“Türkiye’nin neredeyse her köyünden bir şehidinin bulunduğu Çanakkale, cennet ülkemizin bir cennet köşesi” diyen Vali Ahmet Çınar şöyle konuştu: “Dolayısıyla bütün Türk milletinin yüreğinin bir parçası Çanakkale’de. Çanakkale hepimizin bildiği gibi emperyalizmin, zulmün durdurulduğu, şairin deyimiyle bir devrin battığı yer. Aynı zamanda büyük Türkiye’nin yeniden doğduğu bir yer. Büyük Türkiye’mizin ufkunu aydınlatan manevi dinamiği Çanakkale ruhunu büyük milletimize hediye eden bütün şehit ve gazilerimizi ve büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü huzurlarınızda saygı ve minnetle anıyorum. Ben de Çanakkale Valisi olarak başlatmış olduğunuz projeleri devam ettirmek, aldığım nöbetten itibaren kalan işleri devam ettirmek hususunda büyük bir özveri ve gayretle çalışacağım. Tabi tek başımıza hiçbir şey yapamayız insan olarak. Biz bir orkestra şefi gibi, bir organizatör olarak bütün kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sivil toplum örgütleri ve Çanakkale halkı ile birlikte Çanakkale potansiyelini iyi şekilde değerlendirmek suretiyle Çanakkale’ye ve ülkemize en yetkin verimli hizmetleri vermeye çalışacağız. Bu iyi niyetle yola çıkacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’a, üzerinde Çanakkale Geçilmez yazılı altın madalyanın takılı olduğu Türk bayrağı hediye etti. İki vali birbirine çiçek verdi. Ardından Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Vali Güngör Azim Tuna’yı aracına bindirerek yolcu etti. Vali Tuna, Eskişehir’e gitmek üzere Çanakkale Havaalanı’ndan helikopter ile yola çıktı.

[canakaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir