Yeni Devlet Hastanesi 2016’da hizmete açılacak!

Yeni Devlet Hastanesi 2016’da hizmete açılacak!
28 Temmuz 2015

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan Çanakkale’deki incelemelerine Ayvacık’ta tamamlanmak üzere olan 30 yataklı devlet hastanesini gezerek başladı. M. Ergün Turan, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nu da ziyaret etti. Ziyarette gerçekleştirilecek projeler hakkında işbirliği ele alındı. Çanakkale devlet hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı, “Yapımı hızla devam eden Çanakkale Devlet Hastanesi’nin 2016 yılının bahar aylarında teslim etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“286 hastanenin inşaatını yürütüyoruz”

Çanakkale’de gazetecilere açıklamalarda bulunan Turan, Sağlık Bakanlığı için 3 yılı kapsayan dönemde 286 hastanenin inşaatını yürüttükleri söyledi. Sadece sağlık yatırımları yapmadıklarını belirten TOKİ Başkanı, “Mülteci kampları ile ilgili olarak, Göç İdaresi Başkanlığımız ile ortak bir çalışmamız var. Göç İdaresinin mülteci kamplarıyla ilgili çalışmalarında ikili protokollerimiz olacak.” dedi.

TOKİ Başkanı sözlerin şöyle sürdürdü; “Türkiye’nin tamamında, yapılan hastaneleri imkân olsa, açılmadan vatandaşlara gezdirebilsek. Bütün odalar tek ya da iki yataklı. Çanakkale’deki bu hastane de 500 yataktan bahsediyoruz, çoğunlukla tek ya da iki yataklı. Çok ileri teknolojiler kullanılan, yaklaşık 14 ameliyathanesi olan bir hastane. 4’ü çok donanımlı ameliyathaneler, büyük cerrahi müdahalelerin yapılabileceği modern ameliyathaneler. Dolayısıyla biz de bu ekibin, Türkiye’nin geleceğini inşa eden ekibin bir parçası olarak mutluluk duyuyoruz.”

Çanakkale’deki hastane inşaatının hızla sürdüğüne değinen Turan, gelecek yıl bahar aylarında burada hizmet vermeye başlanmasının planlandığını aktardı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir