Yeni Kardeş Kent Elçisi Tuğba Karşı

20 Temmuz 2012

2005 yılından bu yana kardeş kent olan Çanakkale ve Osnabrück arasında devam eden “Kardeş Kent Elçisi değişimi” devam ediyor.

Ekim 2012 ile Ekim 2013 tarihleri arasında kentimizi, Çanakkale Kardeş Kent Elçisi olarak Almanya’nın Osnabrück kentinde Tuba Karşı temsil edecek.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada 1986 Biga/Çanakkale doğumlu olan Tuba Karşı 2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş ve bir yıl Gelibolu Anadolu Lisesi’nde Almanca Öğretmeni olarak görev yaptığı bildirildi.

Osnabrück Kenti Çanakkale Elçisi Tuğba Sakınmazı ziyaret eden ve Kardeş Kent Elçiliği Sözleşmesini imzalayan Tuğba, Çanakkale Kardeş Kent Elçisi olarak seçildiği için çok mutlu olduğunu ifade etti ve “Hem bir Çanakkaleli hem de senelerimi almanca öğrenmeye vermiş ve bunu meslek edinmiş bir kişi olarak Osnabrück’te bu görevi yürütecek olmak çok önemli. Çanakkale kültürünü en iyi şekilde tanıtabileceğime inanıyorum. Aynı zamanda Almanya’da bir yıl kalacak olmam döndüğümde yine Almanca öğretmenliği yapacak olmam sebebiyle de büyük önem taşıyor. Artık öğrencilerim Almanya’ya gittiniz mi diye sorduklarında onlara gördüklerimi ve deneyimleri aktara bilecek olmak gerçekten çok güzel olacak. Görevimi layıkıyla yerine getireceğimi düşünüyorum ve beni bu göreve layık gören herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden Ağustos ayındaki 49. Uluslararası Troia Festivali’nde kardeş kentimiz Osnabrück’ten gelecek olan delegasyonu Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Tuğba Sakınmaz ile birlikte en iyi şekilde ağırlayacağımızı söylebilirim. Bu benim için ilk deneyimim olmakla birlikte aynı zamanda elçiliğe hazırlık olacak. Bu imkanı bana sağlayan Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Tuğba Sakınmaz’a teşekkür ederim. Ayrıca bana bu görevi layık gören Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’a çok teşekkür eder ve kentimizi en iyi şekilde temsil edeceğime söz veririm”dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir