Yeni Kardeş Kent Elçisi Zeynep Akar Görevine Başladı

02 Ekim 2014

Çanakkale Belediyesi ve Kardeş Kenti Osnabrück arasında her yıl düzenli olarak gerçekleşen “Elçi Değişim Programı” kapsamında Zeynep Akar, Osnabrück Belediyesi tarafından Kardeş Kent Elçisi olarak görevlendirildi. 01 Ekim 2014 Çarşamba günü resmi olarak görevine başlayan Zeynep Akar, 30 Eylül 2015 tarihine kadar Çanakkale Belediyesi’nde, Osnabrück’ü temsilen çalışmalarını sürdürecek.

1994, Bielefeld doğumlu olan Akar, 2010 yılında ailesiyle birlikte Osnabrück’e taşındığını belirterek: “Osnabrück’e taşındıktan kısa bir süre sonra Kardeş Kent Elçisi’nin ne olduğunu öğrendim ve bunu mutlaka yapmak istediğime karar verdim. Haftalarca yeni elçi arandığı ilanını bekledim” sözleriyle bu görev için ne kadar istekli ve hevesli olduğunu dile getirdi. Bir yıl boyunca devam edecek görevinden birçok beklentisi olduğunu sözlerine ekleyen Akar; “Maalesef yeterince iyi olmayan ana dilim Türkçeyi geliştirmek ve ömür boyu unutamayacağım tecrübe ve güzel anılar edinmek istiyorum. Tabii en önemlisi yapacağım işler ve projeler ile Çanakkale ve Osnabrück arasında var olan arkadaşlığı, kardeşliği, ve köprüyü daha da geliştirmek istiyorum. Aynı zamanda var olan önyargılara karşı Almanlar ve Türklerin birbirleriyle çok iyi anlaşacağını göstermek istiyorum” dedi.

Çanakkale’nin güzelliğine, özellikle deniz manzarasına aşık olduğunu söyleyen Zeynep Akar, “Çanakkale’nin nasıl bir şehir olduğunu sorduğum herkes aynı kelimeyi kullandı: ‘Çağdaş’. Gördüğüm kadarıyla Çanakkale gerçekten çağdaş ve modern bir şehir” diyerek Çanakkale’yi ne kadar çok beğendiğini dile getirdi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Yeni Kardeş Kent Elçimiz Zeynep Akar’a hoş geldiniz diyor, görevinde başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir