Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yeni Kardeş Kent Elçisi Zeynep Akar’dan Başkan Gökhan’a Ziyaret

Yeni Kardeş Kent Elçisi Zeynep Akar’dan Başkan Gökhan’a Ziyaret

Çanakkale Belediyesi ve Kardeş Kenti Osnabrück arasında her yıl düzenli olarak gerçekleşen “Elçi Değişim Programı” kapsamında, Osnabrück Belediyesi tarafından Kardeş Kent Elçisi olarak görevlendirilen Zeynep Akar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

01 Ekim 2014 tarihinde resmi olarak görevine başlayan, 30 Eylül 2015 tarihine kadar Belediyemizde Osnabrück’ü temsilen çalışmalarını sürdürecek olan ve bir yıl boyunca devam edecek görevinden birçok beklentisi olduğunu belirten Zeynep Akar; yapacağı işler ve projeler ile Çanakkale ve Osnabrück arasında var olan dostluğu, kardeşliği ve köprüyü daha da geliştirmek istediğini sözlerine ekledi. Akar Çanakkale’nin güzelliğine, özellikle deniz manzarasına hayran olduğunu söyleyerek, “Gördüğüm kadarıyla Çanakkale gerçekten çağdaş ve modern bir şehir” dedi.

Başkan Gökhan da yeni Kardeş Kent Elçisi Zeynep Akar’a hoş geldin diyerek başladığı konuşmasında; “2014 ve 2015 yılları çok önemli. 1. Dünya Savaşı’nın ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılları. Bu bağlamda iki kardeş kent arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilerek ortak projelere imza atmamız gerekli” dedi.

Gökhan, Kardeş Kent Elçisi Zeynep Akar’a görevinde başarılar diledi.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir