Yeni Otogar Nisan 2011’de Hizmete Girecek

25 Aralık 2010

Çanakkale’de yap işlet devret modeli ile şehir çıkışında 3 bin 155 metrekarelik kapalı alan üzerine yapımına başlanan modern otogar inşaatının büyük kısmının tamamlandığı öğrenildi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 7 ay önce yap işlet devret modeli ile yapımına başlanan yeni otogar inşaatının büyük kısmının tamamlandığını belirterek, ?İhaleyi kazanan Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. yetkilileri 7 aydan buyana devam eden çalışmalarda yeni otogarda önemli mesafe katetti. Yap işlet devret modeli ile 15 yıllık süre ile bu yerin işletmesini yapacak firma, çalışmalarını Temmuz 2011’de bitirmesi gerekmesine rağmen bu çalışmasını daha önce bitireceğini bizlere söyledi. Büyük ihtimalle Nisan 2011’de yeni otogarımız hizmete girebilecek. Yeni otogarın 31 bin 694 metrekarelik genel alanı var. Kapalı inşaat alanı ise 3 bin 155 metrekare. Burada 18 otobüs peronu, 16 yazıhane, 12 büfe, 2 kafe, lokanta ve tuvaletler bulunacak. 4 milyon 87 bin 600 TL’ye mal olacak otogarımızın hizmete girmesinin ardından eski otogar binasını yıkıp bu alana modern bir belediye binası ve yanına da bir kültür merkezi yapmaktan yanayız. Buraya yapılacak yeni projeye halkımızla birlikte karar vereceğiz? dedi.

Başkan Gökhan, yeni otogarın hizmete girmesinin ardından ilçelerle köylerden gelen vatandaşların il merkezine ulaşımı konusunda da halk otobüslerinin kullanılacağını belirterek, ?Bu konuda çalışmalarımız olacak. Otogardan il merkezine yönelik otobüs seferlerimiz olacak. Tabii bu konuda bir ön çalışma yapacağız. “Ücret konusu ne olacak, otobüs nereye kadar gelecek?” bunları belirleyeceğiz. Vatandaşlarımızı kesinlikle bu konuda mağdur etmeyeceğiz? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir