Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yeni Üniversite Hastanesi Sarıcaeli Bölgesine Yapılacak

Yeni Üniversite Hastanesi Sarıcaeli Bölgesine Yapılacak

Çanakkale il merkezine bağlı Kepez beldesinde hizmet veren Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi?nin yeni yerinin Sarıcaeli köyü yakınlarında bulunan askeriye ait eski bölgeye yapılacağı açıklandı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, Kepez beldesinde hizmet veren üniversite hastanesinin kısa sürede büyük ilgi gördüğünü belirterek, ?Ancak binanın bulunduğu yer fiziki olarak yersiz geldiği için maalesef yeterli verimde çalışamıyoruz. Bu sebeple üniversite hastanemizin daha geniş bir alana inşa edilmesi konusunda yaptığımız girişimler sonuç verdi ve sonunda bu yerin Sarıcaeli köyü yakınlarındaki askeriyeye ait eski yere kurulmasına karar verildi. 30 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak üniversite hastanemiz 200 yatak kapasitesinde olacak. Sağlık Yüksekokulu?nun da burada bulunmasıyla bu alanı sağlık kampüsü haline getirmeyi hedefliyoruz. 4 ay içinde projesinin tamamlanmasını planladığımız yeni hastane binamızın inşaatına kısa sürede başlayıp hizmete açmayı düşünüyoruz? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir