Kale Holding Kale Seramik Fabrikası Mali ve İdari İşler Maliyet Muhasebesi Departmanı Yöneticileri Samet Pala ve Tülay Salkım’ın konuşmacı olarak katıldıkları “Yatırımların İşletme Maliyetlerine Etkileri ve Maliyetlendirme” konulu seminer Yenice MYO konferans salonunda gerçekleşti.

Seminer kapsamında maliyet kavramı ve maliyetlerin oluşumu, maliyetlerin dağıtım kriterleri ve muhasebeleştirme süreci, yatırım kavramı ve çeşitleri ile yatırım projesinin hazırlanması, yatırım yapmadan önce cevaplandırılması gereken sorular ile karşılaşılan temel sorunlar hakkında sunumlar yapıldı.

Seminer ile ilgili görüşlerini belirten Yenice MYO Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fatih Tuncay Efe, öğrencilerin yetkinliğinin artırılması adına Üniversite sanayi işbirliği ile gerçekleştirilen ve özel sektörün tecrübelerinin öğrencilere aktarıldığı bu tarz etkinliklerin devam ettirileceğini belirterek; Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. Maliyet Muhasebesi Departmanı Yöneticileri Samet Pala ve Tülay Salkım’a bilgi paylaşımlarından dolayı teşekkür etti.

Seminer, Yenice MYO öğretim elemanları ve öğrencilerinin katıldığı soru cevap bölümü ile sona erdi.

[comu.edu.tr]