Yenice’de 13’ncü Issız Cuma Hayrı Düzenlendi

08 Eylül 2017

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’nde, geleneksel hale gelen Issız Cuma Hayrı ile Tarım ve Kültür Fuarı’nın bu yıl 13’ncüsü düzenlendi.

08 Eylül 2017 Cuma günü gerçekleştirilen etkinliğe, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Üyeleri Akif Kulaç, Yaşar Çetin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü M.Uğur Yüksel, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ile daire amirleri, siyasi partilerin başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Geleneksel 13’ncü Issız Cuma Hayrı, Issız Cuma Camii’nde okunan mevlit ile başladı. Mevlit programının ardından Cuma Namazı kılındı ve Issız Cuma Mezarlığı’nda katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Dana sonra Yenice İlçe merkezine geçen katılımcılar, Tarım ve Kültür Fuarı’nı gezdi. Tarım fuarında katılımcılara İlçede yetişen gıda ürünlerini tanıtıldı.

Yenice ürünleri tanıtıldı

Çanakkale Ticaret Borsası Yenice’deki üyelerinin ürünlerinin tanıtıldığı stantla Tarım fuarında yer aldı. Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Borsa Başkanı S. Kaya Üzen “Yenicemiz tarımsal zenginlik açısından dünyada nadir bulunan yerlerden. Dünyaca ünlü oksijen deposu Kaz Dağları’nın içinde bulunduğu bu ender topraklar, tarım ürünleri açısından oldukça zengin. İlçemizde borsamız üyesi önemli firmalarımız ve markalarımız var. Bizler Çanakkale Ticaret Borsası olarak üyelerimizin sektörlerinde gelişmelerini sağlamak için uygun ortamlar hazırlamak ve bölgemizin ekonomisini geliştirmek amacıyla ülkemizde ve dünyada Çanakkalemizin ve üyelerimizin en iyi şekilde tanıtımını yapmayı misyon edindik. Bugün de Kale Grubumuzun himayelerinde, Belediyemizin ve Gıda tarım ve il müdürlüğümüzün destekleri ile 13’ncüsü gerçekleşen Tarım fuarında ilçemiz markaları ve ürünleri ile bir Yenicemizde bulunmaktan son derece mutluyuz. Bu organizasyonun düzenlenmesinde başta Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay hanımefendi olmak üzere, emek veren destek sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Borsa Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen Çanakkale Ticaret Borsası standına gelen konuklarla tek tek ilgilendiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir