Yenice’de 3 Bin Kişi Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

07 Haziran 2009

Çanakkale?nin Yenice ilçesinde Belediye tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Geleneksel Kazdağı Doğa Yürüyüşü”, sekiz kilometrelik parkurda yapıldı.

Akçakoyun YİBO öğrencilerinin Camlı Kahve önünde Çanakkale Mehter Takımı eşliğinde minderde güreş tutmasının ardından Marmara Parkı’nda toplanarak otobüslerle yürüyüş parkuruna götürülen katılımcılar Taşlıburun Dostlar Çeşmesi önünde bir araya geldi. Şapka dağıtımı da yapılan sekiz kilometrelik yürüyüş, Mahmutoğlu Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüş sonunda katılımcılara pilav, ayran ve tatlı ikramı yapılırken, Çanakkale Mehter Takımı da kahramanlık türkülerinden oluşan bir konser verdi. Ayrıca Yenice Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu.

Yürüyüşe, Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku ile Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu başta olmak üzere, il merkezi, Yenice, Biga ve çevre ilçelerden gelen daire müdürleri ile üç bine yakın vatandaş katıldı.

“Yenice-Kazdağı Doğa Yürüyüşü ve Şenlikleri”nde Yenice Belediyesi Düğün Salonu’nda Yenice Meslek Yüksek Okulu (MYO) Geleneksel El Sanatları Sergisi de açılırken; etkinlikler Yenice Belediyesi Otogarı içindeki ücretsiz halk konseri ile sona erdi. Halk Konserinden önce Mehter Takımı ve Yenice MYO Kolbastı Grubu birer gösteri sundu, ardından Klasik Türk Müziği sanatçıları Sevim Ertürk ve Mehmet Ertürk, Türk Halk Müziği sanatçıları Nilgün Kızılcı ve Sıtkı Akın konser verdi.

Kazdağı Doğa Yürüyüşü ve Şenlikleri’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlediklerini belirten Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, “Turizmde doğa çok önemli. Bizler de bu bilinçle bu tür organizasyonları yapıyoruz. Bu yıl 14’üncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimizi gelecek yıllarda daha geniş kapsamlı olarak yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir