Yenice’de Doğa Yürüyüşü Etkinlikleri Kapsamında Minder Güreşleri Düzenlendi

08 Haziran 2009

Yenice’de 14. Kazdağ Doğa yürüyüşü ve Şenlikleri kapsamında minder güreşleri düzenlendi.

Akçakoyun YİBO Güreş takımı ile Edremit Kadıköy Beldesi sporcularının yaptıkları güreşler ilgiyle izlendi. Yenice halk eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Akçakoyun YİBO işbirliği ile açılan kurslarda bölgenin kabiliyetli çocukları, ilk defa minder güreşi ile tanıştılar.

Akçakoyun YİBO?da iki yıl önce ilköğretim öğrencilerinden oluşturulan serbest güreş takımı, kısa sürede büyük başarılar elde etti. Milli güreşçi ve güreş Antrenörü İsmail Kurttürk idaresindeki minik güreşçiler bölge birincilikleri ve Türkiye dereceleri elde ettiler.

İk defa Yenice Camlı Kahve önünde gösteri yapan güreş takımı büyük ilgi gördü.

Kadıköy Kız Güreş takımı, yaptığı güreşlerle Yenicelilere ilk defa kızların nasıl güreştiklerini gösterdiler. Türkiye 7.si ve 8.si olan iki kız güreşçinin mücadelesi ayakta alkışlandı. Çok hızlı geçen güreşte daha önce yenilen güreşçinin arkadaşını tuş etmesi, güreşe büyük heyecan kattı.

Şuayip Odabaşı’nın objektifinden Yenice Doğa Yürüyüşü Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen Minder Güreşleri

7-8 yaşındaki minik güreşçiler Yenice’de bir Akçakoyun YİBO olduğunu yaptıkları güreşlerle herkese gösterdiler.

Akçakoyun YİBO Müdürü Abdulmelik Uçak, okulun her konuda büyük yol katettiğini belirterek, yöre halkının kendilerine destek olmasını, güreşçiler için malzeme sıkıntılarının olduğunu belirterek, “Bize yardım edildiğinde, biz Yenice?yi güreşte en iyi yere getirebiliriz” dedi.

Yorumlar...
  • yakup polat
    04/07/2009 01:16

    ya her şey güzel hoşda sokak ordasındada güreş olmazki

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir