Yenice’de Kapalı Sistem Sulama İnşaatı Çalışmaları Hızla İlerliyor

Yenice’de Kapalı Sistem Sulama İnşaatı Çalışmaları Hızla İlerliyor
21 Mayıs 2010

Çanakkale?nin Yenice ilçesinde merkez sulama göleti kapalı sistem sulama inşaatı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Yenice?nin tarımını kalkındıracak olan proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Veysel Acar, şu ana kadar 3 bin 500 metre ana hattın spiral çelik borularla döşendiğini ve Akçataş, Uzun Tarlalar ve Oğlakçı Ormanı mevkiindeki 2 bin dönüm araziye bu sezon su verileceğini ifade ederek, ?Yine bu ana hatta bağlı ara hatlardan belediyenin kendi makineleri, teknisyen ve işçileriyle toplam 7 bin 500 metrelik plastik boru ile döşeme yapıldı. Şu anda yaklaşık 3 bin dönüm arazi kapalı sistem ile sulamaya hazır durumda. Çiftçilerimiz belediyeye başvurarak abone olmak suretiyle vanalardan su kullanmaya başlayabilecek. Bundan sonra çalışmalar daha da hızlanacak ve Mayıs ayının sonuna kadar Oğlakçı Ormanı mevkiinden geçilerek Issız Cuma mevkiine su verilecek? dedi.

Mayıs ayı sonunda yeni boru ihaleleri olduğunu da belirten Veysel Acar, ?Haziran ayı içerisinde de Yenice ile Seyvan köyü arasında kalan Koca Çınarlar, Kozluklar ve Adalar mevkiine su verilebilecek. 1 Haziran itibari ile çalışmalara başlayacağız. Bu mevkiye toplam 10 bin metre çeşitli çaplarda boru ve ek parçası döşenerek, Haziran Ayı sonunda Seyvan köyüne kadar su verilmeyen arazi kalmayacak? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir