Yerel Amatör Liglere İsim Hakları Sponsorluğu Uygulaması

21 Ekim 2014

2014-2015 Futbol Sezonunda Çanakkale’de oynanacak olan Yerel Amatör Lig’lerin isim hakları, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nun sorumluluğunda “Lig İsim Sponsorluğu” uygulaması ile Sponsor Firmalara kullandırılacağı açıklandı.

Uygulama 2014-2015 Futbol Sezonunda Çanakkale’de 11 kategoride oynanacak olan, Süper Amatör, 1. Amatör, 2. Amatör, U-19, U-17, U-16, U-15, U-14, U-13, U-12 Minikler ve U-11 Miniminikler liglerini kapsıyor. Bu amatör futbol liglerinin isim hakları, yapılacak sözleşme ile sponsor firmaya kullandırılabilecek. Sponsor Firma, isterse 11 kategoride oynanmakta olan Amatör Futbol Lig’lerinin tamamının isim haklarını alarak sponsor olabilecek, isterse Amatör Futbol Liglerinin birinin veya birden fazlasının isim haklarını alarak sponsor olabilecek. Uygulamaya teşvik amacıyla Amatör Spor Faaliyetlerinin tamamının gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin yıllık beyanname ile bildireceği gelirden indirilebilmesine yani sponsorluk bedelinin tamamının ilgili gider kanunları gereği gider olarak gösterebileceği öğrenildi.

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada “Amatör Spora ve Amatör Spor Kulüplerimize destek vermek isteyen Firmaların İlimizde oynanmakta olan Yerel Amatör Liglerinin isim hakkını alarak ‘Lig İsim Sponsorluğu’na destek vermeye davet ediyoruz. Lig İsim Sponsorluğu uygulamasına destek vermek isteyen Firmaların tekliflerini 30 Kasım 2014 tarihine kadar Federasyonumuza bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir