Yerel Projelere Destek Programı Kitleler ile Paylaşılıyor

07 Aralık 2010

Çanakkale Belediyesi kentte bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ile yapılan çalışmalara ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak ve “Söyleyecek Sözüm Uygulanacak Projem Var” isimli yerel projelere destek programını tanıtmak amacıyla meclis salonunda bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ortak akılla üretilen hizmetlerle projelerin sahiplenilip korunduğunu belirterek, “Kent ve kentliye ait kaynakların kullanımında tüm sorumluluklarımızın bilinci ile biliyoruz ki boşa geçirilecek ne zamanımız, ne de sokağa atacak kaynağımız var. Hele birlikte yönetme sözü ile yola çıktığımız çağdaş, bilinçli, hesap soran, hak ve sorumluluklarının bilincinde olan sizler söz konusuyken bu asla mümkün değil. İnanıyorum ki, hepimizin söyleyecek sözü ve uygulayacak projesi var. Projelerinizle çalışmalara katılımlarınızı bekliyoruz” dedi.

Toplum merkezleri, Kent Konseyi Meclisleri ve birçok sivil toplum kuruluşunun katılım sağladığı toplantıda yerel projelere destek programına ilişkin “Proje nedir?, “Neden böyle bir şey yapıyoruz?, Hedeflerimiz?, Projede öncelikli konular, Projeye kimler başvurabilir? gibi teknik konular hakkında katılımcılara bilgi verildi. Katılımcı sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri alınarak sonlandırılan toplantının içeriği aynı zamanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri ile de paylaşıldı. Başvuruları 31 Aralık 2010 tarihinde son bulacak olan proje için detaylı bilgi ve dokümanların Çanakkale Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü iletişim masalarından ve www.canakkale.bel.tr ile www.canakkalekentkonseyi.com web adresinden alınabileceği açıklandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir