Yeşil Bina İçin Ağaçlar Söküldü, Tepkilere Cevap Gecikmedi!

18 Ağustos 2015

Çanakkale Belediyesi eski hizmet binası alanında bulunan çınar ağaçları iş makineleriyle söküldü. ‘Yeşil bina’ yapılacak alandan çınar ağaçlarının sökülmesi ise kentte tepkilere neden oldu.

Çanakkale Belediyesi, eski hizmet binasını bir süre önce boşaltmış, eski otogar alanıyla birleştirilen bölgeye yeni belediye binası yapılacağı açıklanmıştı. Çalışmalara başlanan alanda bulunan çınar ve dut ağacı, bu sabah iş makineleriyle söküldü. Kepçelerle kamyonlara yüklenen ağaçları gören vatandaşlar, cep telefonlarıyla bu manzarayı kaydederek sosyal medyada paylaştı. Bu fotoğraflar tepki topladı.

Sökülmedi, Yerleri Değiştirildi
Çanakkale Belediyesi konu ile ilgili tepkilere cevap verdiği açıklamada, ağaçların yerlerinin değiştirildiğini dile getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Projesi kapsamında eski Belediye Binası ve Otogar alanında sürdürülen inşaat çalışmaları nedeniyle bölgede bulunan ağaçlar çalışma alanından taşınarak kentimizin çeşitli noktalarına nakledilmiştir. Bu kapsamda bölgedeki iki adet çınar ağacı Esenler Mahallesi İmece Sitesi parkına, bir adet dut ağacı ise Park Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Binasındaki gömü alanına nakledilerek koruma altına alınmıştır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir