Yeşilay’dan Yılbaşı Uyarısı

30 Aralık 2009

Yeşilay Çanakkale İl Temsilcisi Sabri Karakaya, yaklaşan yılbaşı sebebiyle alkol tüketiminin maksimum seviyeye ulaşmasından dolayı vatandaşları uyardı.

Yeşilay Çanakkale İl Temsilcisi Sabri Karakaya, 2007 yılında 921 milyon litre alkollü içecek tüketilen Türkiye?de bu rakamın 2008?de 1 milyar 101 milyon litreye çıktığını belirterek, ?Günlük rakı tüketimi ise 122 bin litreye ulaştı. Toplam nüfusu 71.4 milyon olan ve 26.5 milyon turistin ziyaret ettiği ülkemizdeki alkollü içki satışları geçen yıl yüzde 19.6 oranında artmış durumda. Bunun için yılbaşı kutlamaları nedeniyle halkımızın milli ve manevi değerlerini unutmamasını, kendi değerlerine sahip çıkmasını diliyoruz? dedi.

Geçmiş dönemlerdeki kazalara ve menfi durumlara da dikkat çeken Karakaya, ?Temennimiz, geçmiş yıllardaki yılbaşı kutlamalarında yapılan taşkınlıkların, bu yıl tekrar edilmemesi. Halkımızın, yılbaşında içki içmemesini, taşkın ve çirkin görüntülerin sergilendiği eğlencelerde bulunmamasını diliyoruz. Geçen yıllarda yaşanan, aşırı alkol sonucu feci trafik kazalarının ve sokaklarda bağırarak yeni yıla giren sarhoş manzaralarının, bu yıl yenilenmeyeceğini ümit ediyoruz. Ahlaklı, kültürlü, medeni toplumlara yakışan da budur? dedi.
Karakaya ayrıca yılbaşı nedeniyle üretilip piyasaya sürülmek istenen sahte içkilere de dikkat çekerek, ?Eğlenmeye giderken canınızdan olmayın? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir