Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yıkım Kararına Kızdı Kendini Yaktı

Yıkım Kararına Kızdı Kendini Yaktı

Çanakkale Esenler’de sahibi bulunduğu büfeyi markete çeviren bir bayan işletmeci Zabıta Müdürlüğünün bulunduğu Atatürk Caddesi üzerinde kendini yakmak istedi.

Adının H.Ö olduğu öğrenilen 52 yaşındaki bir bayan işletmeci üzerine benzin dökerek yakmak istedi. Daha önce İsmetpaşa Mahallesi Arap İbrahim Paşa Sokakta eşiyle birlikte fırın işletmeciliği yapan H.Ö adındaki bayan, bir süre önce burayı devrederek Esenler Mahallesi’nde bir büfe yeri satın aldı. Büfe yerini daha sonra genişleterek market haline dönüştüren bayan işletmeci ile ilgili gelen şikayetler üzerine Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri uyarı tutanağı hazırladı. Çevirdiği yerin işgaliyesinin de ödenmemesi üzerine çevrelin arsanın tahliye edilmesi için süre veren zabıta ekipleri önceki gün sürenin dolması üzerine gittikleri adreste işgaliyenin sürdüğünü belirleyince bu kez yıkım kararı aldı. İşgal edilen yerde buzdolapları bulunduğu ve kendine ek süre verilmesini talep eden H.Ö, dün belediyeye gelerek talebini zabıtaya iletti. Bu sırada baygınlık geçiren H.Ö, 112 Acil doktorları tarafından ayıltıldı ancak acile gidip tedavi olma teklifini ret etti. Bugün sabah saatlerinde Zabıta Müdürlüğünün bulunduğu Atatürk Caddesine gelen H.Ö, eski otogarda bulduğu 1.5 litrelik atık su şişesini alarak yandaki benzinliğe gidip benzin aldı. Elinde benzin dolu pet şişe ile geri dönen H.Ö, dolmuşların indi bindi yaptığı yerde ‘beni yaktınız’ diyerek pet şişedeki benzini başından aşağı dökerek elindeki çakmağı yaktı. Bir anda alevler içinde kalan bayanı çevrede bulunan biri belediyede görevli bir birim müdürü olmak üzere vatandaşlar kurtarırken H.Ö’nün yüzünde ve vücudunda kısmi yanıklar oluştu. ÇDH Aciline kaldırılan H.Ö, burada tedaviye alınırken yanık teşhisinin ileri derecede olmadığı belirlendi. Olay yerine gelen polis, kurtarmak için köpük sıkılan ve kadının üzerinden çıkan eşyaların bulunduğu bölgeyi kuşatarak inceleme başlatırken 3 yıl önce yasaklanan açıkta benzin satışı ile ilgili akaryakıt istasyonunda görevli kişi hakkında da soruşturma başlattı.

Olayın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Ada’dan bilgi alırken yıkım ve tahliye kararında usulsüzlük bulunmadığını belirterek “Hiçbir zaman tasvip edilmeyecek üzücü bir durum yaşanmıştır. Üzgünüz” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir