Yılanla Burun Buruna Geldi

10 Temmuz 2010

75 Yaşındaki Hanife İnce, Bahçesinde Dinlendiği Sırada Tavandan Sarkan 2 Metre Boyundaki Yılanla Burun Buruna Geldi.

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Kutluba Köyü’nde tek başına yaşayan 75 yaşındaki Hanife İnce, bahçesinde dinlendiği sırada tavandan sarkan 2 metre boyundaki yılanla burun buruna geldi. Yılanın sokmasından kaçarak kurtulmayı başaran yaşlı kadının yardımına komşuları yetişti.

İki yıl önce, Kutluoba Köyü’nü adeta istila eden yılanlar yeniden ortaya çıktı. Önceki gün (salı) köydeki evinde tek başına yaşayan Hanife İnce, 2 metrelik bir yılan tarafından sokulmaktan son anda kurtuldu. Çalıştığı tarlasından öğle saatlerinde dönen İnce, bahçede evin duvarına sırtını dayayarak dinlendiği sırada, çatıdan bazı sesler geldiğini duydu. Bu durumu önemsemeyen yaşlı kadın, kısa bir süre sonra 2 metre boyundaki engerek cinsi yılanın tavandan üzerine doğru sarktığını gördü. Paniğe kapılan İnce, ayağa kalkınca yılanla burun buruna geldi. Yılanın sokmasından son anda kaçarak kurtulmayı başaran Hanife İnce, çığlıklar atarak sokağa fırladı ve yardım istedi. İnce’nin sesini duyan komşularından Arif Arslan, av tüfeğiyle yalnız yaşayan kadının yardımına koştu. Arslan, yerde duran yılana av tüfeğiyle bir el ateş ederek baş kısmından vurdu. Rahat bir nefes alan Hanife İnce, telef olan yılanı evinin bahçesine gömdü.

Yılanı gördüğünde çok korktuğunu anlatan yaşlı kadın, ”Yılandan zaten çok korkan bir insanım. Bir de burun buruna gelince ne yapacağımı şaşırdım. Neredeyse bayılacaktım. Sokmaması için bağırarak kaçtım. Sesimi duyan bir komşum tüfeğiyle yılanı vurarak öldürdü. Evde artık yalnız kalmamak için bir süre kızımı çağırdım. Onunla birlikte kalacağım’ dedi.

Yaşanan durum Kutluobalılar’ı bir kez daha tedirgin etmeye yetti. Bazı köylüler yollarda aynı türden yılanların dolaştığını gördüklerini söyledi.

[Kaynak: Haberler.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir