Yılın Bakanı Seçilen Suat Kılıç Ödülünü ÇOMÜ’de Aldı

26 Nisan 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ortak Akıl Topluluğu tarafından çalışmaları yürütülen ÇOMÜ Yılın Enleri III. Ödül Töreni Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Programa Yılın Bakanı Seçilen Suat Kılıç, Yılın En Çok Okunan Köşe Yazarı Fehmi Koru, Yılın Bürokratı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin adına Danışmanı Erhan Anzerlioğlu, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, çeşitli kurum kuruluş temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda akademisyen, idari personel ve öğrenci katıldı.

Yılın enleri programı öncesinde İletişim Fakültesi Uygulama Alanı temelini atan Bakan Kılıç’a Ortak Akıl Topluluğu tarafından “Yılın Abisi” ödülü de verildi.

2012 Yılının Enleri Ödül Töreni ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından ÇOMÜ öğrencilerinden oluşan Grup Telvin’in müzik dinletisiyle devam etti. Dört dalda ödül verilen programda ‘Yılın Bakanı’ kategorisinde Ahmet Davutoğlu, Ömer Dinçer, Recep Akdağ, Fatma Şahin, Binali Yıldırım ve Ertuğrul Günay gibi isimlerin arasında 4 bin 325 oy alarak Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Yılın Bakanı” ödülene layık görüldü. Yılın En Çok Okunan Yazarı Fehmi Koru, Yılın Bürokratı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Yılın En İyi TV Show Programı ise Beyaz Show seçildi.

Programda açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Sedat Laçiner, yılın enlerini bir jürinin belirlemediğini, 26 binden fazla öğrencinin oy kullandığını ve bunun önemli olduğunun altını çizerek bugünkü ödüllerin gönüllerden gelen ödüller olduğunun vurgusunu yaptı.

Bakan Kılıç: Gençler Her Alanda Okuyun
Yılın Bakanı ödülünü Vali Güngör Azim Tuna ve Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner tarafından alan Bakan Kılıç ise bu ödülün kendisi için önemli olduğunu ve buna layık olmaya çalıştığını, çalışacağını ifade etti. Bakan Kılıç, gençlere seslenerek; “Bizler çok çalışıyoruz sizlerde çok çalışın. Çok okuyun. Yabancı dil eğitimine ağırlık verin ki bir dünya vatandaşı olabilesiniz. Uzmanlık alanız ne olursa olsun her alanda okumalar yapın. Okuyun ki genel kültürünüz yüksek olsun” dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çalışmalarından da bahseden Bakan Kılıç, “Yılın Bakanı mı, yılın abisi mi olmayı tercih edersiniz diye soracak olursanız ben yılın abisi olmayı tercih ederim. Çünkü sevdiğiniz kişiye abi dersiniz” diyerek organizasyona emeği geçen herkese teşekkür etti.

“TRT 40 Yılı Aşkın Televizyonu, 80 Yılı Aşkın Radyosu Olan Bir Kurum”
Yılın Bürokratı seçilen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin adına ödülü alan danışmanı Erhan Anzerlioğlu, TRT’nin 40 yılı aşkın televizyonu, 80 yılı aşkın radyo hayatı olan bir kurum olduğunu belirterek Genel Müdür İbrahim Şahin ve kurumu adına teşekkür etti.

“Öğrenin ve Öğrendiklerinizi Paylaşın”
Yılın en çok okunan köşe yazarı kategorisinde ödüle layık görülen Fehmi Koru hem yaşına, hem de tecrübesine rağmen heyecanlı olduğunu ifade ederek prensip olarak kendisine verilen bu tarz ödülleri almaya bizzat katılmadığını belirtti. Koru, gazetecilik mesleğini bir şeyler öğrenip, öğrendiklerini paylaşmak istediğinden yola çıkarak seçtiğini dile getirerek; “Sizlerde öğrenin ve öğrendiklerinizi paylaşın” dedi.

Yılın En İyi TV Show Programı ödülüne layık görülen Beyaz Show’un sunucusu Beyazıt Öztürk ise, ödüle kendisini layık gören herkese teşekkür ettiğini söyledi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir