Yılın Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz Ödülünü Aldı

Yılın Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz Ödülünü Aldı
28 Ocak 2010

Yılın Milletvekili seçilen MHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Kemal CENGİZ’e ödülü Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Cemil ÇİÇEK tarafından verildi.

Mebushaber.com ve Meclis Haber Dergisinin birlikte düzenlediği, okurlarının e-posta, anket ve mektup yoluyla katıldıkları anket sonucunda, milletvekillerinin TBMM çatısı altındaki çalışmaları, seçim bölgesindeki çalışmaları, projeleri, meclis konuşmaları sonucu belirlenen Yılın Milletvekili ödülünü Ankara Sürmeli Otelde gerçekleştirilen tören ile aldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Çalışmalarının yanında TBMM’ni temsilen Bulgaristan (2 kez),Almanya ve ABD’deki Resmi Çalışma ziyaretlerine katılan Cengiz,Meclis çalışmaları ve parti çalışmaları kapsamında Türkiye’nin 25 ilini ziyaret etmiş, Çanakkale Milletvekili olarak Çanakkale İlinin 12 İlçesini, 22 Belde Merkezini 587 Köy yerleşiminin 439’unu defalarca ziyaret ve siyasi çalışma kapsamında ziyaret ederek iki yıl gibi bir sürede bu çalışma ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi, bir rekor düzeydeki çalışma ziyaretleriyle halkıyla bütünleşmesi, ülkemizin her ilinden gelen ziyaretçileri ile Türkiye Milletvekilliği örneğini sergilemesi, sıcak kişiliği, başarıları ve şiirleriyle dikkat çekmiştir.

Gençliğiyle, başarılarıyla, çalışkanlığıyla örnek bir milletvekili ve siyasetçi profili çizen MHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz Meclis Haber Dergisi’nin TBMM çatısı altında ve seçim bölgelerindeki başarılı çalışmalarından dolayı Yılın Milletvekili ödülüne layık görüldü.

Yılın Milletvekili Ödül Töreninde konuşan Çanakkale MHP Milletvekili Mustafa Kemal CENGİZ “Bu ödülü almaktan büyük onur duyuyorum. Bu
ödülü almının sorumluluğu içinde çalışmalarım katlanarak artacaktır. Sizlerin de desteğiyle Çanakkale İlinin daha iyi yerlere gelmesi ve gelişmesi için elimden gelen gayreti göstereceğim. Bu ödülü bana layık gören herkese çok teşekkür eder, selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

MUSTAFA KEMAL CENGİZ kimdir?
Mustafa Kemal Cengiz, 1 Ocak 1964’te Çanakkale Sapanca Köyü’nde doğdu. Babasının adı Salih, annesinin adı Fatma’dır. Arkeolog ve Sanat Tarihçisi; Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. Ezine’de Sivil Savunma Memuru olarak işe başladı. Çanakkale İli Çan İlçesi Sivil Savunma Müdürü olarak atandı. Mahalli İdareler İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ezine Belediye Başkanlığı görevine seçilerek iki dönem bu görevi yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilen Cengiz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir