Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yoğun Kar Yağışı Lapseki’de de Etkili Oluyor

Yoğun Kar Yağışı Lapseki’de de Etkili Oluyor

Yoğun kar yağışı Çanakkale il merkezi dışında Lapseki ilçesinde de etkisini sürdürüyor.

Tipi şeklinde deva eden kar yağışı sebebiyle Çanakkale-Lapseki arasındaki karayolunda ulaşım güçlükle sağlanabilirken, cadde ve sokaklarda zaman zaman 30 santimetreye kadar ulaşan kar sebebiyle vatandaşlar güçlükle evlerinden dışarıya çıkabiliyor. Belediye ekipleri ilçe merkezinde yolların açık tutulabilmesi için dozerlerle çalışmanın sürdürüldüğünü belirterek, tuzlama çalışmalarının belirli aralıklarla devam ettiğini açıkladılar. Bu arada Lapseki-Gelibolu arasındaki arabalı vapur seferlerinin ise aralıklarla yapılabildiğini belirten GESTAŞ yetkilileri, fırtına ve karın etkisini kaybetmesinin ardından seferlerin normale döneceğini açıkladı.

Öte yandan soğuk ve karlı hava hayvanları da etkiledi. Toprağın karla kaplanması sebebiyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar vatandaşların attıkları yiyeceklerden alabilmek için adeta birbirleriyle kavga ettiler.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir