Yol Ortasındaki Ev Görenleri Şaşırtıyor

Yol Ortasındaki Ev Görenleri Şaşırtıyor
14 Ekim 2009

Çanakkale’de yapımı yılan hikayesine dönen Çan yolunda istimlak edilen evinin bedelini alamayan şahıs bulunduğu yeri terk etmeyince ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Çanakkale ile Çan arasında devam eden yeni yol çalışmalarını sürdüren müteahhit firma, Ahlatlıburun mevkiine geldiğinde karşısında 2 katlı evi görünce ne yapacağını şaşırdı. Daha önce istimlak edilen evin bedelinin ödenmediğini iddia eden Mehmet Bayır’ın parasını alamaması sebebiyle evden çıkmaması üzerine yoluna devam eden müteahhit, çalışmasını evin yanından dolaşarak sürdürdü. Düz gelen asfalt yolun 2 katlı evin önüne geldiğinde aniden yan tarafa dönmesi ile ilginç bir görüntü oluşurken, özellikle gece bu yolu kullananlar hızla geldikleri yolda karşılarında 2 katlı evi görünce ne yapacaklarını şaşırıyor.

1997 yılında yaptığı 2 katlı evinin bir süre sonra yol yapımı sebebiyle istimlak edildiğini belirten ev sahibi Mehmet Bayır, “Bu yerin parasını 1997 yılından bu yana bekliyorum. Karayolları ile para konusunda zamanında anlaşmıştık. O günden bu yana halen bu para ödenmedi. Burada istimlak çalışması yapılırken yapımı tamamlanan bir ev olduğu için ödeme konusunda önceliğin bana ait olduğunu söylediler. Kiraya çıkma şansım olmadığını belirterek gereken ödemenin zamanında yapılmasını istedim. Ancak aradan geçen 12 yıldan bu yana halen param ödenmedi. Bu yerin fiyat tespiti yapılırken de beni mağdur ettiler. Arsamın parasını da arsa olarak belirlemediler. Burasını tarla olarak belirleyip 111 bin TL ücret takdir ettiler. Bu konuda da hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Oturduğu evde yatak odasının bulunduğu yerin araçların geçtiği tarafta bulunmasının tehlikeli olduğunu ancak değişiklik yapmayı düşünmediğini belirten Mehmet Bayır, “Tabii ki her gün onlarca aracın geçtiği bu yerde tedirginlik yaşıyorum ancak yapılacak bir şey yok. Hakkım verilene kadar da buradan çıkmayı düşünmüyorum. Özellikle gece saatlerinde, bu yolu bilmeyen sürücüler hızla geldiklerinde aniden karşılarına bir ev çıkabiliyor. Bu durumda da hem biz büyük tehlike atlatıyoruz hem de sürücüler zor anlar yaşayabiliyor. En kısa sürede yıllardır süren bu sorunun çözümlenmesini istiyorum. Aksi halde burada kazalar meydana gelebilir” diye konuştu.

Öte yandan yolu kullanan sürücüler de yol ortasında yer alan bu evle ilgili yetkililerin en kısa sürede gerekli çalışmayı yapmasını isteyerek, “Yol üzerinde yer alan bu ev adeta faciaya davetiye çıkarıyor. Bu meselenin çözümlenmesi şart. Bu yolu kullananlar her gün sıkıntı çekiyor. Özellikle geceleri bu yolu kullanan yabancı sürücüler büyük tehlike ile karşı karşıya kalabiliyor” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir