‘Yolculuğumun İzleri’ Sergisi, Sanatseverlerle Buluştu

01 Haziran 2015

Uluslararası düzeyde isim yapmış seramik sanatçısı Prof. Dr. Zehra Çobanlı’nın ‘Yolculuğumun İzleri’ adlı kişisel sergisi 29 Mayıs Cuma günü sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Özel koleksiyon sergilerine bir yenisini daha ekleyen Seramik Müzesi’ndeki açılışa, Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Hollanda, İtalya, Almanya, Finlandiya, Amerika, Japonya, Avustralya, Polonya, Kore, Çin, Yeni Zelanda ve Meksika gibi ülkelerin çeşitli müze ve seramik-cam merkezlerinde araştırmalar gerçekleştirmiş, onlarca seramik yarışmasında jüri üyeliği yapmış, uluslar arası birçok sergide eserleriyle yer alan ve beğeni toplayan Zehra Çobanlı’nın eserleri, beğeniyle izlendi.

Yaşamı boyunca Anadolu’da var olan deyimler, deyişler ve anlamı güçlendirdiğine inandığı tekrar öğelerini eserlerine yansıtan Çobanlı, çalışmalarında tüketim toplumunu da eleştiriyor. Kadınların göç, kabullenme, içselleştirme öykülerini de seramikleriyle birleştiren Zehra Çobanlı, bu sergi ile 35 yıllık sanat deneyimini seyirciyle buluşturuyor.

Yirmiye yakın farklı kompozisyonun yer aldığı, ‘Yolculuğumun İzleri’ adlı sergi, pazartesi günleri hariç (saat 10.00 – 19.00 arası) 29 Eylül 2015 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Zehra Çobanlı kimdir?
Merkezi Japonya’da bulunan Uluslar arası Seramik Sanat Eğitimi ve Değişimi Derneği (ISCCAEE)’nin kurucu üyesi ve başkan yardımcısı olan Zehra Çobanlı aynı zamanda Seramik Sanatı Eğitimi ve Değişimi Derneği’nin de (SSEDD) kurucu başkanıdır.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir