Yönetmen Melih Kosif ile “Eşit” Belgeseli Gösterimi ve Söyleşi

Yönetmen Melih Kosif ile “Eşit” Belgeseli Gösterimi ve Söyleşi
12 Mayıs 2019
18:00
Bordo Bina
Film Gösterimi - Söyleşi

Bordo Bina, Sanatçı Buluşmalarının ikincisi kapsamında Yönetmen Melih Kosif’i ağırlıyor. “Eşit” Belgeseli gösterimi ve ardından bir söyleşi içeren etkinlik, 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 19:00’da Bordo Bina’da gerçekleştirilecek. Bordo Bina, Namık Kemal Mahallesi, Sakızlı Çeşme Sokak, No:64 Çanakkale adresinde.

Melih Kosif, “Eşit” belgeseli (19 dk) ile uluslararası birçok festivale katıldı ve ödüller aldı. Cannes Film Festivali sponsorluğundaki Le Petit Cannes’da finalist olup, organizasyona Nuri Bilge Ceylan’dan sonra seçilen 2. Türk yönetmen oldu. Bir dönem de National Geographic Turkey ile çalışan yönetmen, “Eşit” belgeselini şu şekilde özetliyor;

“Köy şartlarında eğitim gören, ilçe ve şehir merkezlerindeki çocuklara nazaran daha zor şartlarda bir gelecek kurmaya çalışan öğrencilere, belki de daha önce hiç tecrübe etmedikleri fotoğraf çekimi ile ilgili eğitim vererek hayata onların gözünden bakmak ve çektikleri fotoğraflar üzerinden sergi veya sergiler düzenleyerek yaşadıkları hayatı, baktıklarında aslında neler görebildiklerini diğer insanlara aktarıp, insanların seyrine sunmak belgeselin yegane amacı.”

“Eşit” Belgeselinin katıldığı uluslararası festivaler:
– Finalist – Le Petit Cannes Film Festival 2018
– Mansion – Boston Turkish Festival 2018
– Finalist – Move Me Productions Belgium Film Festival 2018
– Official Selection – EduDoc 2018: Stories of Education 2018
– Official Selection – Kids First! Film Festival 2018
– Official Selection – Roma Sinema Doc 2018
– Official Selection – Barcelona Planet Film Festival 2018

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir