Yücel’in Çiçekleri Filminin Galası Yapılacak

05 Mayıs 2019
19:00
ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi
Film Gösterimi

Cumhuriyet devrimlerinin eğitim alanındaki en önemli kurumlarından Köy Enstitüleri’ni beyaz perdeye taşıyan, yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in yaptığı ‘Yücel’in Çiçekleri’ filminin Çanakkale galası 05 Nisan 2019 Cuma günü yapılacak. ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde yapılacak gala saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Yücel’in Çiçekleri Türkiye’de çeşitli illerde ve yurt dışında da gösterilecek. Gösterimleri yoğun ilgi gören film Türkiye’de 11 Ocak’ta Antalya’da gösterildikten sonra Manisa, Eskişehir, Bursa, Lüleburgaz, Çanakkale, Giresun, Muğla illeri ile yurt dışında da Avrupa’da Berlin, Frankfurt, Köln, Amsterdam, Roterdam, Strazburg ve Paris şehirlerinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde de (ABD) Los Angeles şehirlerinde yapılacak.

FİLMİN SENARYOSU
Film, 1940 yılından başlayarak yurt çapında uygulanan Köy Enstitüleri projesini, yaratıcılarından, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı Tonguç’un yaşam hikayeleri üzerinden anlatıyor. Film, Yücel ve arkadaşlarının toplumsal ve ekonomik zorluklara, siyasal muhalefete rağmen, zorluklara ve tehditlere aldırmadan uyguladıkları ve başarılı oldukları Köy Enstitüleri gerçeğini daha önce denenmemiş bir anlatım diliyle aktarıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir