Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yücel’in Çiçekleri Filminin Galası Yapılacak

Cumhuriyet devrimlerinin eğitim alanındaki en önemli kurumlarından Köy Enstitüleri’ni beyaz perdeye taşıyan, yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in yaptığı ‘Yücel’in Çiçekleri’ filminin Çanakkale galası 05 Nisan 2019 Cuma günü yapılacak. ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde yapılacak gala saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Yücel’in Çiçekleri Türkiye’de çeşitli illerde ve yurt dışında da gösterilecek. Gösterimleri yoğun ilgi gören film Türkiye’de 11 Ocak’ta Antalya’da gösterildikten sonra Manisa, Eskişehir, Bursa, Lüleburgaz, Çanakkale, Giresun, Muğla illeri ile yurt dışında da Avrupa’da Berlin, Frankfurt, Köln, Amsterdam, Roterdam, Strazburg ve Paris şehirlerinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde de (ABD) Los Angeles şehirlerinde yapılacak.

FİLMİN SENARYOSU
Film, 1940 yılından başlayarak yurt çapında uygulanan Köy Enstitüleri projesini, yaratıcılarından, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı Tonguç’un yaşam hikayeleri üzerinden anlatıyor. Film, Yücel ve arkadaşlarının toplumsal ve ekonomik zorluklara, siyasal muhalefete rağmen, zorluklara ve tehditlere aldırmadan uyguladıkları ve başarılı oldukları Köy Enstitüleri gerçeğini daha önce denenmemiş bir anlatım diliyle aktarıyor.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir