“Yumurta Atılmaz Yenilir” Sloganıyla Öğrencilere 30 Koli Yumurta Dağıttılar

12 Aralık 2010

Son günlerde üniversitelerde yaşanan yumurtalı protesto eylemlerine dikkat çekmek isteyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu üyeleri, Sertifikalı Beden Dili Eğitimi etkinliğinde “Yumurta atılmaz yenilir” sloganı ile öğrencilere 30 koli yumurta dağıttı.

Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu’nun Terzioğlu Kampüsü’nde gerçekleştirdiği etkinlik Eğitmen Şafak Layiç’in Türkiye’nin beden dili eğitimi hakkında öğrencilere bilgi vermesi ile başladı. Etkinliğin arasında ise ilginç bir olay yaşandı. ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluğu Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, son günlerde üniversitelerde yaşanan yumurtalı eylemlerin kendilerini üzdüğünü belirterek, “Bizler de topluluk üyeleri olarak ‘Yumurta atılmaz yenilir’ sloganı ile öğrencilerimize ekonomik yönden katkıda bulunmak için 30 koli yumurta dağıtma kararı aldık” dedi.

Öğrencilerin kahkahaları arasında sahneye masa üzerinde getirilen 30 koli yumurta öğrencilere dağıtıldı. Etkinliği kucaklarında yumurtalarla takip eden katılımcı öğrencilere eğitimin sonunda ise beden bili eğitimi sertifikaları verildi.

700 KİŞİ BEDEN DİLİ EĞİTİMİ ALMAK İÇİN ÜNİVERSİTEDE BULUŞTU

Çanakkale?de öğrencilerin yanı sıra değişik meslek gruplarından 700 kişi Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu tarafından organize edilen “Sertifikalı Beden Dili Eğitimi”ne katıldı.

Halkla İlişkiler Topluğu Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, düzenlenen eğitimin önemine değinerek, ?Beden dili ve iletişim konusunda düzenlenen etkinliğe üniversite öğrencilerimizin yanısıra değişik meslek gruplarından vatandaşlarımız da katıldı. Katılım ücretinin 3 TL olarak belirlendiği eğitime rekor başvurunun olması bizleri mutlu etti. Türkiye?nin bu konuda önde gelen eğitmenlerinden Şafak Layiç?in anlatımları ile bilgilenen katılımcılarımız bu sayede beden dilini en iyi şekilde kullanmayı öğrendi. Etkinlik sonunda da 700 katılımcımıza sertifikalarını verdik. Topluluk olarak bu tür etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Öte yandan eğitime katılanlar ise günlük yaşamda beden dilinin önemini çok iyi bildiklerini belirterek, özellikle iş arama konusunda eğitimin faydalı olacağına inandıklarını söylediler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir