Yunan Doktordan Türk Doktorlara Teşekkür Mektubu

29 Şubat 2012

9 ay önce Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde kalp krizi geçirerek ambulans helikopterle Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, tedavisinin ardından da Türk hükümetinin sağladığı ambulans uçakla ülkesine gönderilen Yunan nörolog-psikiyatrist Andronikos Gaçonis (65), kendisini kurtaran doktorlara Türkçe teşekkür mektubu gönderdi.

9 ay önce Yunanistan’dan yakınları ile birlikte düzenlenen dini törene katılmak üzere Çanakkale’nin Gökçeada ilçesine gelen Yunan doktor Andronikos Gaçonis (65), karın ağrısı ve bulantı şikayeti ile rahatsızlanmış, kalp krizi geçirdiği tespit edilince ambulans uçakla Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü. Ambulans helikopterin Çanakkale’ye inmesinin ardından hastanın kalbinin durduğunun belirlenmesi üzerine, doktorlar reanimasyon ünitesinde yoğun çaba sarf etmiş ve yaklaşık 10 dakikalık uğraş sonucu doktor hayata döndürülmüştü. Hastanede tedavi altına alınan Yunan doktor, ailesinin isteği üzerine Türk Dışişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının girişimleri sonucu Türk hükümetinin sağladığı ambulans uçakla ülkesine gönderilmişti.

Bu olayın ardından sağlığına kavuşan Yunanlı nörolog-psikiyatrist Andronikos Gaçonis, Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Eliuz’a Türkçe teşekkür mektubu gönderdi. Mektubunda kendisine gösterilen yakın ilgi sebebiyle hastane doktorları ile personeline teşekkür eden doktor Andronikos Gaçonis, iki ülke arasındaki dostluk bağlarına da değinerek, “Sizi temin etmek isterim ki, insanı duygulandıran bu hareketler, iki ülke halklarını daha da yakınlaştırmakta, dostluk ve iyi komşuluk duygularını
güçlendirmektedir” dedi.

Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kenan Eliuz da aldıkları bu teşekkür mektubundan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Yunan meslektaşımızın sağlığına kavuşması bizleri mutlu etti. Bizler de kendisine Yunanca mektup yazarak teşekkür ettik” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir