%50 Hibeli Traktörler Sahiplerini Buldu

28 Nisan 2014

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun % 50 Hibe desteği verdiği, Sarp Organizasyon Şirketinin danışmanlığını yürüttüğü 25 Üreticiye ait Projelerin sonuçlanmasıyla Çiftçilerimiz, 26 Nisan Cumartesi günü Tokatkırı Köyü’nde yapılan törenle Traktör ve Ekipmanlarına kavuştu.

Biga İlçesinde önder çiftçilerden bazıları, Çiftlik Faaliyetlerini Çeşitlendirme amacıyla Biga Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü beraberliğinde açılan Kurslarda, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği eğitimi alarak TKDK’nın 11. Çagrı Döneminde Makine – Ekipman desteği için Proje başvurusunda bulunmuştu. Geçen süre zarfında Projeleri incelenerek kabul gören Çiftçilere talep ettikleri Traktörler ve Tarım Aletleri, Tokatkırı Köyünde yapılan yoğun katılımlı törenle teslim edildi.

% 50’si TKDK tarafından desteklenen ayrıca KDV’den muaf olan Traktör ve Ekipmanların teslim Törenine Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop, Biga İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Korkmaz, Nihat Borazan ve İbrahim Eren, Lapseki İl Genel Meclis Üyeleri, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga Belediye Eski Başkanı Mehmet Özkan, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Yasin Öztürk ve Yönetim Kurulu, Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah Elmacı, Biga İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ceylan, Bakacak Barajı Sulama Birliği Başkanı Necdet Irak, Köy Muhtarları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Tokatkırı Köyü Muhtarı Kadir Tül misafirlere katılımları için teşekkürlerini sunarak sözü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan’a bıraktı. Ümit Ortan, TKDK aracılığıyla Çanakkale’de yapılan yatırımlardan ve çiftçilerin bugune kadar yararlandığı hibelerden bahsederek bütün çiftçi ve yatırımcıların destek konularıyla ilgili detaylı bilgi alabilmeleri için her zaman kendileriyle temasa geçebileceklerini belirtti. Ak Parti Hükümetlerinin 2002 yılından itibaren her yıl çiftçiye verdiği desteğin artırıldığını belirten Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, bu törende dağıtımı yapılan % 50 Hibeli Traktörlerin ve Tarım aletlerinin çiftçiye üretim aşamasında fayda sağlayacağına değinerek, kaliteli üretim yapabilmek için bütün çiftçilere desteklerden yararlanma çağrısı yaptı. Daha sonrasında Sarp Organizasyon Danışmanlığında projeleri hazırlanan ve kabul gören 25 Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricisine Traktörlerinin anahtarları teslim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir