Yüzükleri Tablayla Birlikte Çaldılar

24 Ekim 2008

Biga’da bir kuyumcuda meydana gelen hırsızlık olayında, bir tabla üzerinde bulunan 25 adet yüzük, 2 bilezik ve bir de takı seti çalındı.

Biga’da bu sabah saatlerinde işyerini yeni açmakta olan kuyumcunun bir anlık dalgınlığından faydalanan 4 kişi, yaklaşık 4 Bin YTL civarında ziynet eşyası çaldı.

Alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti;
Biga Ticaret Merkezi’nde bulunan Ahmet ATEŞ’e ait Ateş Kuyumculuk adlı işyerine gelen iki bayan, ilk önce vitrindeki yüzüklerden bir tanesini beğenmiş gibi yaparak içeri giriyor. Ardından (görüntülerdeki) iki bayan daha birbirlerinden habersizmiş gibi dükkana giriyor ve Ahmet Ateş’ten değişik yüzük modelleri göstermesini istiyorlar. Ateş, vitrinden çıkardığı yüzük tablasını tezgahın üzerine koyuyor ve başka bir tabla çıkarmak isterken şahıslardan biri tabloyu pardesüsünün altına gizleyerek dükkandan çıkıyor.

25 yüzük, 2 bilezik ve 3’lü bir de takı setini çalıp kendilerini dışarıda bekleyen araca binerek uzaklaşan kişilerin yakalanması amacıyla Gönen, Çan ve Lapseki emniyetine bilgi verildiği öğrenildi.

Öte yandan Biga Ticaret Merkezi’nin güvenlik kameraları tarafından şahısların işyerine giriş anı kaydedilirken, bu görüntülerde şahısların eşgallerinin belirlendiği ve arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Bigahaber.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir