Zabıta Ekiplerinden Haftalık Tematik Denetimler

Zabıta Ekiplerinden Haftalık Tematik Denetimler
10 Mart 2021

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Haftalık Tematik Denetimler” kapsamında Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tespit edilen  program doğrultusunda kent genelinde denetimler düzenliyor. 

Salgınla mücadelede, planlı bir biçimde tüm alanlarda alınan önlemlerin uygulandığının kontrol edilebilmesi ve devamlılığının sağlanabilir olması amacı ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 6 Mart 2021 Cumartesi günü başlayan denetimler devam ediyor. 

6 Mart 2021 Cumartesi günü başlayan denetimler kapsamın da ekipler ilk gün; restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerlerinin yanı sıra hahvehane, kıraathane, çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerleri denetledi.

Hafta sonu devam eden denetimler doğrultusunda ekipler 7 Mart 2021 Pazar günü; otel ve konaklama tesislerinde denetim gerçekleştirdi. 

8 Mart  2021 Pazartesi günü düzenlenen denetimler doğrultusunda şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu taşıma araçları ile havalimanı, otogar ve gar gibi yerlerde önlemler kontrol edildi. 

9 Mart 2021 Salı günü ise berberler, kuaförler, güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar ve masaj salonlarında salgın rahatsızlık riskine karşı alınan önlemler Zabıta ekiplerince denetlendi. 

10 Mart Çarşamba günü denetimleri sürdüren ekipler; internet kafeler, düğün ve nikah salonları, tematik parklar, ganyan, iddia ve milli piyango bayileri gibi işletmelerde  pandemi önlemleri doğrultusunda yapılan düzenlemelere ilişkin denetim yaptı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından tespit edilen planlama doğrultusunda hafta boyunca devam edecek olan denetimler kapsamında ise Zabıta ekipleri, 11 Mart Perşembe günü cadde, sokak ve meydanlar gibi yerlerde yapılacak maske denetimlerinin yanı sıra ibadethanelerde de denetleme düzenleyecek. 

Ekipler 12 Mart 2021 Cuma günü düzenleyeceği denetimler kapsamında ise AVM’ler, marketler, bakkalar, manavlar, kasaplar ve kuru yemişçiler gibi işletmelerde salgın rahatsızlık riskine karşı işletmeler tarafından alınan önlemleri denetleyecek. 

Haftalık yapılan denetim planlaması kapsamında bununla birlikte Zabıta ekipleri semt ya da sosyete pazarı gibi alanlarda pazarların kurulu olduğu günlerde denetim düzenleyecek. 

www.canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir