Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bayramiç’te Açılış Yaptı

21 Nisan 2012

Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bayramiç Ziraat Odası hizmet binasının açılışını yaptı.

Açılışta konuşma yapan Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar her alanda olduğu gibi tarımda da eğitimin şart olduğunu belirterek, “Bayramiç’e gelmekten, bu güzel hizmet binasının açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sadece bina açılışı değil ürün işleme tesiste açıyoruz. Çiftçiden gelen parayı çiftçiye hizmet olarak geri döndürüyoruz. Eğitim çok önemli. İşin başı eğitim. Kalite ve standardı yakalamak için benim başkanlarım nerede hatamız varsa tarım sektörü ile ilgili nerde bir ihmal varsa, bunları bize getirecekler. Bizler bunları Ankara da çözeceğiz. Sermaye ve finans çevreleri GAP gibi, DAP gibi sulama projelerine kredi vermiyor. Nereye veriyor biliyor musunuz? ‘yol yap, vereyim’ diyor, ‘köprü yap, vereyim’ diyor. Çünkü bölgenin ve Avrupa’nın gıda güvencesini sağlayacak bir Türkiye’yi hazmedemezler. Onun için vermiyorlar. Türkiye’nin hızlı bir şekilde büyümesini arzu etmiyorlar onun için” dedi. Bayraktar, tarımın önümüzdeki süreçte daha da önem arz edeceğini de belirterek “Meyve ve sebzeye destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çanakkale Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya da, yöredeki tarım sektörü ile ilgili resmi bilgi vererek tarımda devletin destek verdiğini, gelecekte de her türlü desteğin verileceğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından hizmet binasının açılışı yapıldı. Açılışa Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Bayraktar, Çanakkale Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus, çevre ilçelerin ziraat odası başkanları, kooperatif başkanları, daire amirleri ve çok sayıda üretici katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir