Zorunlu Futbol Antrenörü Semineri Gerçekleştirildi

31 Mayıs 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Türkiye Futbol Antrenörlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile “Zorunlu Futbol Antrenörü Gelişim Semineri” yapıldı. Programın İlk bölümünde Türk Futbolunun son 50 yılının öyküsü olan serginin açılışı yapıldı. Sergiyi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Uğur, BESYO Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. İlhan Adiloğulları, TÜFAD genel başkanı İsmail Dilber, Çanakkale Belediyesi Başkan Vekili Dr. Celal karakaş ve Milli takımlar eski teknik direktörü Metin Türel birlikte açtılar.

Programın ikinci bölümünde Üniversite Futbol Takımının Antrenörü Okt. Deniz Ünver’in yönettiği “Futbolda Başarılı Olmanın Yolları” isimli panel yapıldı. Panelde UEFA Şampiyonluğu, Dünya Üçüncülüğü ve Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu yaşamış eski milli futbolcu ve Antrenör Galatasaraylı Ergün Penbe, Balıkesirspor’u Süper Lige çıkararak Şampiyon yapan Teknik Direktör İsmail Ertekin, Süper Lig Antrenörlerinden Teknik Direktör Engin Korukır, Dünyanın birçok ülkesinde çalışmış Teknik Direktör Maksut Ünlü ve Türk Futbolunun duayeni Milli Takım Eski Teknik Direktörü Metin Türel görüş ve düşüncülerini paylaştılar.

Programın Üçüncü Bölümünde ise Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Dairesi Eğitmenlerinden Ersan Ogan “Günlük Antrenman, Core Antrenman ve Fair Play” konularında 3 ders işledi.

Programın sonunda 2014-2015 ve 2016 Sezonlarında çalışmaya hak kazanan Çanakkale Antrenörleri belirlendi. ÇOMÜ Akademik Personellerinden Dr. İlhan Adiloğulları, Deniz Ünver, Hasan Bozatay, Zeynel Dohman, Hacı Ahmet ile Antrenörlük Eğitimi Bölümü Futbol Uzmanlık Öğrencileri ve Üniversite Futbol Takımı Öğrencileri katılarak belge almaya hak kazandılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir