Dr. Balam Serbest Bırakıldı!

18 Ağustos 2016

Cemaat operasyonu kapsamında Çanakkale’de gözaltına alınan Şenay Balam Yıldırım adli kontrol ve yurt dışı yasağı kararı ile serbest bırakıldı. Bugün konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri, gözaltı işlemini kınayan bir mesaj yayınlamışlardı.
1
Tabip Odasının Dr. Balam Hakkındaki Açıklaması
Bir günlük gözaltının ardından 18 Ağustos’ta savcılığa sevk edilen Yıldırım, savcılıkta uzunca bir süre bekletilmesinin ardından adli kontrol talebi ve yurt dışı yasağı ile için mahkemeye sevk edildi. Ardından da serbest bırakıldı. Senay Balam Yıldırım’ın avukatı Ali Furkan Oğuz ise, adli kontrol şartına yarın itiraz edileceğini duyurdu.

Elvis Presley “delil” olmuş
2

Öte yandan Dr. Balam’ın avukatı Avukat Ali Furkan Oğuz, bir gazeteye verdiği demeçte Balam’ın evinde yapılan aramada Elvis Presley’e ait müzik CD’leri ve klasik müzik CD’lerine el konulduğuna dikkat çekmişti. Oğuz konuyla ilgili ayrıca, “CMK 91/2’de de açıkça ifade edildiği gibi; gözaltına alma, bu tedbirin soruşturma yönünden zorunlu olmasına ve kişinin bir suçu işlediği şüphesini gösteren somut delillerin varlığına bağlıdır. Dolayısıyla bir an önce salıverilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir