Mavitay Kütüphanesi Yeni Kitaplarıyla Sizleri Bekliyor

Mavitay Kütüphanesi Yeni Kitaplarıyla Sizleri Bekliyor
13 Ocak 2012

Mavitay Çocukların Kültür Evi’nin her ay alınan nitelikli kitaplarla zenginleşen kütüphanesi sizleri bekliyor. Kütüphanemizde yer alan kitapları Mavitay’ta okuyabileceğiniz gibi, ödünç alarak evinize de götürebilirsiniz. İşte kütüphanemize bu ay eklenen yeni kitaplarımızdan bir kaçı;

Ağaçlar Ülkesine Yolculuk

Ağaçların kör, dilsiz, sağır olduğunu sanırsanız, aldanırsınız. Aslında onlar çok konuşkan ve her şeyden haberdardır. Tabii bunu anlamak için ağaçların çekingenliğini kırmayı, onlarla dostluk bağı kurmayı öğrenmek gerekir.

2008 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Le Clezio’nun büyüleyici ve şiirsel hikayesi Ağaçlar Ülkesine Yolculuk, çocukları doğanın kendi sesini duymaya çağırıyor.Henri Galeron’un etkileyici desenleriyle daha da renklenen masalda, aslında hiç tanımadığımız ağaçları yakından tanıyacağımız gibi, onların gizemli ve bir o kadar da eğlenceli dünyasını yakından göreceğiz.

Ağaçlar Ülkesine Yolculuk ,ormanın derinliklerine doğru yolculuğa çıkan bir çocuğun ağaçlarla tanışıp dost olmasının hikayesi…

Yazarı: J.M. G. Le Clezio
Resimleyen: Henri Galeron
Çeviren.: Orçun Türkay
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Memo ve Ay

Sevdiklerimize neler verebiliriz? Onlar için neleri göze alabiliriz? Sevdiklerimizi kucaklamak için açtığımız kollarımız nereye kadar uzanabilir?

Memo ufak tefek bir oğlancık. Annesine sevgisini ifade edebilmek için ona büyük bir şey vermek istedi. Tüm isteği, annesine onun kadar güzel bir hediye verebilmek: Gökteki Ay’ı…

Ama, Ay öyle yüksekte ki… O halde, bizim Memo kimden yardım isteyecek? Üstelik karşılığında hepsine Ay’dan bir parça verecek… Ama ya annesine kalmazsa, küçük Memo ne yapacak?

Memo ve Ay hem metni, hem resimleriyle oldukça etkileyici bir kitap. Kitabı Alice Brière-Haquet yazmış, enfes resimler ise Celia Chauffrey’e ait…

Yazan : Alice Briere Haquet
Resimleyen : Celia Chauffrey
Çevirmen : Sumru Ağıryürüyen
Yayınevi: Mavibulut

Joel ve Kazu’nun Dostluğu

Siz hiç Noel Baba’ya mektup yazdınız mı?
Peki, yazsaydınız, ondan ne isterdiniz?
Japonya’da yaşayan Kazu, o yılbaşı Noel Baba’ya bir mektup yazdı ve evinin yakınındaki kütüphanedeyken, dünyanın öte ucundan, hiç beklemediği, sımsıcak, sürpriz bir karşılık geldi bu mektuba!

Sevgi, dostluk, sahip olduklarımızın değerini bilmek, dilekler ve kütüphaneler hakkında yazılmış, düşsel güzellikte bir öykü.

Yazan : Şebnem Gürsoy
Resimleyen : Beyza Tükel
Yayınevi: Kelime Yayınları

Yorumlar...
  • emine
    14/01/2012 11:25

    bu kitapların hepsi hem ilginç hem de güzel

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir