İstiklal ve Cumhuriyet İlköğretim Okulları Arkadaşım Bienal’de!

Arkadaşım Bienal
18/01/2012
18 Ocak 2012

Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında İstiklal İlköğretim Okulu 5-A sınıfı ile 17 Ocak 2012, Cumhuriyet İlköğretim Okulu 5-A sınıfı ile 18 Ocak 2012 tarihinde atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Atölyelere öğretmenleri İslam Bulut, Nermin Ertürk, Nurcan Ceyhan eşliğinde iki okuldan toplam 56 çocuk katıldı. Öncelikle Arkadaşım Bienal Projesi’nin tanıtıldığı buluşmada Erdinç Alnıak ve Gizem Alnıak rehberliğinde atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Çeşitli sanatçıların işlerinden yola çıkarak sanat üzerine yapılan sohbetle başlayan etkinlik çocukların bienal için kendi özgün işlerini üretmesiyle son buldu.

Çanakkale Belediyesi, Mavitay Çocukların Kültür Evi ana ortaklığında yürütülen Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’nin programları ve çalışmaları; bienal küratörü Mustafa Horasan, ressam Kadriye Güner, Pace Çocuk Sanat Merkezi, CABININ ve Çanakkale İçinde’nin destekleriyle yürütülüyor. “Benimle Oynar Mısın?” konseptiyle yola çıkan bienale katılmak ve destek olmak isteyenler Mavitay’dan ve www.arkadasimbienal.com adresinden detaylı bilgi edinebilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir