‘Çanakkale İçinde’ Beş Yaşında!

Onur Özer
17/06/2013

‘Çanakkale İçinde’ yayın hayatında beş yılı geride bıraktı.

Tam beş yıl önce, 17 Haziran 2008’de, bir şehir blogu projesi olarak yayına başlayan ‘Çanakkale İçinde’, zamanla içeriğini yerel haber ve etkinlik bildirimleriyle zenginleştirerek bu tür içeriğe yoğunlaşmış olsa da asıl çıkış amacını aklından hiç çıkarmıyor! Şehirde yaşayan, şehri yaşayan herkesin katkı verdiği, içerik ürettiği, paylaşımlarıyla zenginleştirdiği kolektif bir yayının hayalini kuruyoruz. Okurlarımızın kişisel katkılarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini ve hassasiyetlerini aktarabileceği bir yayın ortamı oluşturma çabasındayız. Sözü buraya getirmişken başta gönüllü editörümüz Semra Canbulat olmak üzere Oral Kaya, Şuayip Odabaşı, Sinan Ceylan, Ragıp Duran, Bahattin Köylü, Saim Ertün ile Mimar İsmail Erten’e katkılarından dolayı ve Arkadaşım Bienal, Mavitay Çocukların Kültür Evi, Koza Gençlik Derneği, Sınırsız Alanlar, Troya Genç Çevre Derneği ile Çanakkale Bağımsız Kadın Kolektifi’ne bizimle bu eşsiz deneyimi paylaştıkları için çok teşekkürler! Okurlarımıza ve içeriğimiz ile tasarımımız hakkında olumlu/olumsuz görüş bildirerek gelişimimize katkıda bulunan, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Geçtiğimiz beş yıla dair keyifli keyifsiz anlatacak birçok anımız var fakat asıl odaklandığımız konuya değinerek bugünün beşinci yaş günümüz olduğunu bilmenizi istedik.

İyi ki doğdun ‘Çanakkale İçinde’!

Onur Özer Son Yazıları...

Yorumlar...
 • Hektor İsmet Öktem
  24/12/2009 16:27

  Çok ustaca çizilmiş resimlerde.Boğazın poyrazını karşı ne kadar dayanacaklar diye düşünüyodum ki,bu sayfada görünce çok sevindim.Ece Ayhan'a ilginizden dolayı tanışmak isterim.

 • Onur Özer
  16/07/2009 12:04

  Ertan bey, bu yazı başlığın altında belirtildiği gibi 2008 yılında yazılmıştır. Sevgiler...

 • Ertan Govdeli
  16/07/2009 12:05

  sayın onur özer, ece ayhan bulusmaları 2009 facebook group resimlerinde var. 2008 yılındaki kutlama gunu yapıldı o çizimler.. saygılarımla,

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir