Şair Ece Ayhan Sokak

Onur Özer
13/07/2008

dün ece ayhan’ın ölüm yıldönümüydü. morabbin parkı’ndan eceabat’ın yalova köyü’ne kalkan bir otobüsle başlayan ve akşam çağlar kaynak basketbol sahası’ndaki şiir dinletisiyle son bulan bir etkinlik düzenlendi. organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler.

fotoğraflar ise şair ece ayhan sokak’tan. saat kulesi’nin arkasındaki bu dar sokak, barlar sokağının yanında. bir söyleşisinde adının bir çıkmaz sokağa verilmesinin daha uygun olacağından söz ediyordu ama bir çıkmaz sokak olmasa bile şehrin en işlek yerinde kimsenin geçmediği bir sokak, şair ece ayhan sokak. fotoğraflarda görülen masalar yalı caddesi’ne bakan lokantaların arka kapısını kullanan çalışanlarının yemek, mola vb.. ihtiyaçları için. ayrıca daha hiç işlerken görmediğim, kadınların el işlerini satmaları üzerine kurgulanan bir pazar kuruldu, bu sokağa. fakir evleri de var, döküntü haliyle.

ek olarak (28 temmuz 2008);
aşağıdaki fotoğraflar fener kayalıklarından. kim çizmiş? bilmiyorum ama büyük sürpriz oldu. harika.


şair ece ayhan şair ece ayhan

şair ece ayhan şair ece ayhan

şair ece ayhan

Filtreler:

Onur Özer Son Yazıları...

Yorumlar...
 • Hektor İsmet Öktem
  24/12/2009 16:27

  Çok ustaca çizilmiş resimlerde.Boğazın poyrazını karşı ne kadar dayanacaklar diye düşünüyodum ki,bu sayfada görünce çok sevindim.Ece Ayhan'a ilginizden dolayı tanışmak isterim.

 • Onur Özer
  16/07/2009 12:04

  Ertan bey, bu yazı başlığın altında belirtildiği gibi 2008 yılında yazılmıştır. Sevgiler...

 • Ertan Govdeli
  16/07/2009 12:05

  sayın onur özer, ece ayhan bulusmaları 2009 facebook group resimlerinde var. 2008 yılındaki kutlama gunu yapıldı o çizimler.. saygılarımla,

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir