Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sergiye Davet

Sergiye Davet

Çanakkale küçük bir şehir, sakin, rahat, huzurlu ama çalışan insanlar, öğrenciler hayatın koşuşturmasından bahsedip zaman bulamamaktan şikayet ediyorlar. Peki, içinden geçtiğiniz parkın, üzerinde yürüdüğünüz meydanın, saatinizi ayarladığınız kulenin, şehrimizin vazgeçilmezi kordonun eski sahiplerini hiç düşündünüz mü?

Acaba halk bahçesi zamanında nasıldı? Kimler ne oyunları oynadılar içinde? Kilise meydanı? Saat Kulesi’ni kim yaptırdı, ne zaman yapıldı? Yalı Hanı? Kardeş Kentte de olan Osnabrück Parkı?

Eğer size bu düşünceler tanıdık geldiyse Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi?nde tam da size göre bir sergi var. Üstelik bu serginin mimarı – ressamı – minikler. İlköğretim öğrencisi çocuklar şehirde büyükleriyle dolaşıp çocukluklarını dinlediler, sordular, dolaştılar, eğlendiler daha sonra da aldılar fırçaları boyaları anlattılar bütün yaşadıklarını…

Serginin ismi “Çocuk Gözüyle Kent” resim sergisi. Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 2 Eylüle kadar gezilebilir.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir