Sergiye Davet

Çanakkale küçük bir şehir, sakin, rahat, huzurlu ama çalışan insanlar, öğrenciler hayatın koşuşturmasından bahsedip zaman bulamamaktan şikayet ediyorlar. Peki, içinden geçtiğiniz parkın, üzerinde yürüdüğünüz meydanın, saatinizi ayarladığınız kulenin, şehrimizin vazgeçilmezi kordonun eski sahiplerini hiç düşündünüz mü?

Acaba halk bahçesi zamanında nasıldı? Kimler ne oyunları oynadılar içinde? Kilise meydanı? Saat Kulesi’ni kim yaptırdı, ne zaman yapıldı? Yalı Hanı? Kardeş Kentte de olan Osnabrück Parkı?

Eğer size bu düşünceler tanıdık geldiyse Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde tam da size göre bir sergi var. Üstelik bu serginin mimarı – ressamı – minikler. İlköğretim öğrencisi çocuklar şehirde büyükleriyle dolaşıp çocukluklarını dinlediler, sordular, dolaştılar, eğlendiler daha sonra da aldılar fırçaları boyaları anlattılar bütün yaşadıklarını…

Serginin ismi “Çocuk Gözüyle Kent” resim sergisi. Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 2 Eylül’e kadar gezilebilir.

Nazan Bozkurt Son Yazıları...

Yorumlar...
 • Nazan Bozkurt
  24/06/2011 17:30

  Şimdi sahip çıkanlar var, umarım bozulmadan korunur tarih kokan dokusu.

 • Ersan ÖRNEK
  23/06/2011 22:00

  Kısa bir süre önce tesadüfen çanakkalede nargile içmek için yer ararken rasladıgım bu güzide ve şirin han hakkında bilgi edinmeye çalışırken bu yazıya rasladım. Yazılanları teyit edercesine nargileyi hazırlayan orda tanıştıgım ali kardeşim ve arkadaşlarıyla hoş bir dost sohbet ortamında bulundum akabinde tekrar ziyaret ettim hem ortamı hem doslugu pekiştirdim böle insana huzur veren bir mekanın yakınında yaşamak isterdim ama her fırsat buldugumda ugramak istedigim bir yerdir güzel bir hoşsedayla hafızamda tutuyorum. Çanakkale diyince aklıma gelicek güzide bir yer oldu Bozulmadan böle kalmasını temennni ediyorum.

 • Selin Hande Yaşar
  28/04/2009 17:30

  nazanım kalemine sağlık. hoşgeldin.

 • Nazan BOZKURT
  26/04/2009 21:47

  teşekkür ederim :)

 • Onur Özer
  25/04/2009 15:29

  Nazan 'Çanakkale İçinde'ye hoş geldin. :)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir