Çanakkale Bağımsız Direnişi

Çanakkale Bağımsız Direnişi

Yurt genelinde hükümete ve aşırı güç kullanan polise tepkiler sürüyor. Çanakkale’de biz de elimizden geldiğince direnişe devam ediyoruz. Çanakkale’nin sembollerinden birisi olan Kordon’daki Truva Atı önündeki oturma eylemi yaklaşık 30 saattir sürüyor. Sabaha kadar nöbeti bırakmayan, orada kıvrılıp uyuyan arkadaşlarımız oldu.

Dün bu saatlerde başlamıştı:


Gece de böyle devam etti:

Ve bugün de -halkın da- desteğiyle devam ediyor:

Ben sabah orada değilken Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan da dostlarımızı ziyaret etmiş. Topluğun Facebook sayfasında bir kaç saat önce şöyle paylaşıldı:

25 saattir Truva atının önünde süren eylemimize genci yaşlısı bir çok insan bize yardım etti, yanımızda oldu. Bize kahvaltı, su vs takviyesinde bulundu. Sonrasında Sayın Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bizi ziyaret etti. Güneşten korunmamız için şemsiye ve öğle yemeği saati için yemek gönderdi. Tüm Çanakkale halkına teşekkür ederiz.
Direniş devam ediyor!

Eylemin başından beri arkadaşlarla bir arada duran bir köpek dostumuz da var. Ona da “Eylem” adı verildi. Arada sırada huzur içinde kestiriyor:

Direnişe genç-yaşlı pek çok insan destek veriyor gerçekten. Bizimle oturmaya vakti olmayan insanlar, gerek moral veriyorlar, gerekse ellerinden gelen gıda ve içeçek yardımlarıyla katkıda bulunuyorlar. Ve evet, direnişin yaşı yok. Ortaokul öğrencilerinden, lise öğrencilerinden, üniversitelilerden ve sivil halktan bir oluşum bu:

Topluluğun önünde sergilenen dövizler ve vahşeti belgeleyen fotoğraflar da yoldan geçen halkın dikkatini çekiyor. Böylece anaakım medyanın uyguladığı sansüre karşı biraz olsun halka gerçekleri gösterme şansımız oluyor:

Çanakkale halkı gerçekten yardımını esirgemiyor. Su, atıştırmalık kuru gıda ve yiyecek yardımı sürüyor. Evinden şemsiyesini getirenler bile oldu. Ancak şu saatlerde tek sıkıntı güneş. Buna karşı yapacak çok bir şeyimiz yok. Bazı dostlarımız ilk saatlerden beri olay yerindeler ve yorgun düşenler de oluyor. Bir arkadaşımız, yorgunluktan fenalaştı ve ambülans ile tedaviye götürüldü.

Şimdi daha çok katılımcıya ihtiyacımız var. Yeme-içme neyse de, uykusuz kalıp yorgun düşen arkadaşlarımız var. Katılımcı sayımız artarsa nöbet devam eder ve eylem yeri boş kalmaz. Ancak bu topluluğun bir amacı var…

Bağımsız Halkımıza Tekrardan Açıklıyorum
Amaç : İstanbul, İzmir , Ankara ve tüm Türkiye’de yaşananlara karşı parti bayraksız, simgesiz, alkolsüz ve slogansız; sadece Halk adına var olan bir Çanakkale direnişidir. Ve halen Truva atın da oturarak Çanakkale Halkımıza Gerçekleri Göstermektedir. Çanakkale Halkından Desteklerinizi Bekliyoruz.

Gelecek arkadaşlar, kitaplarını da getirebilirler. Marjinalliğe devam. :)

Ayrıca, oturacak yer sıkıntısı şu an yok ama evde kullanmadığınız paspas, kilim, minder vb. varsa getirebilirsiniz. Bir de, gece serin oluyor. Battaniye, uyku tulumu ve benzeri örtünecek eşyalar işe yarayabilir. İsterseniz bir kaç mum ile ışığa da destek olabilirsiniz.

Topluluğun Facebook sayfası: https://www.facebook.com/CanakkaleBagimsizDirenisi

‘ÇANAKKALE İÇİNDE’ Notu: Bu yazı Sinan Ceylan’ın izniyle, http://ucantabure.wordpress.com adresli blogundan alınmıştır.

Sinan Ceylan Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir