Bayram Bayram…

Çanakkale’ye ramazan uğramadı yine. Kış aylarında daha farklı oluyor haliyle ama özellikle bu yaz sıcaklarında kimse bu dini görevini yerine getiremedi. Enteresan ramazan manzaraları adı altında bir şeyler anlatamayacağım belki ama bir şeyi gördüm. Evimin yolu üzerinde iftar çadırı kuruluyordu. Mesai saati bitimimi denk gelen iftar saatlerinde arabasını park edip iftar kuyruğuna giren insanları gördüm. Garip oldum. Olumlu düşünmeye çalışarak çeşitli dernekler ya da vakıflar tarafından düzenlenen iftar yemeklerinin davetlileri olacağını düşündüm ama. Yine de inandırıcı gelmedi kendime düşüncem.

Zaten sürünmekte olan esnaf sıcak ve ramazan vurgunuyla iyice dibe vurdu. Kiminle konuşsam “şu öğrenciler gelse de” diye söze başlıyor. Özlemle bekliyoruz öğrencileri, kıymetlerini bilelim bir kez daha.

Çanakkale ve Balıkesir bölgesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı kuruluyor. Başvuruların sonuçları açıklandı. Malum KPSS skandalı ile birlikte meşruluğunu iyiden iyiye yitiren atamalara rağmen eleman alımına devam ediliyor. Bunun dışında ilginç olan bir durum daha var ki 119 aday arasında 27 adet bayan var. Ama bu bayanlardan sadece işletme bölümünde olan aday birinci sırada diğer bayan adayların seçilme olasılığı oldukça düşük. Sadece ilgimi cezp etti diyelim.

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir