Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çarşamba Sohbetleri…

Çarşamba Sohbetleri…

Çanakkale Kent Müzesi’nde her çarşamba saat 6’da farklı konularda toplantılar tertip ediliyor. Toplantılar Kent Sohbetleri adı altında yapılıyor. Herkese açık olan bu toplantılarda kentimizin bilgili insanları hayat öykülerini anlatıyorlar. Yaklaşık bir saat ile bir buçuk saat süren toplantılar samimi bir sohbet ortamında gerçekleşiyor. Çanakkale’ye mal olmuş, derdini kendi dili döndüğünce anlatmaya çalışan kişiler konuk ediliyor. Açıldığı günden bugüne düzenli olarak yapılan toplantılara akademisyenler, yazarlar, kent aydınları ve sokağın sesleri olan insanlar sözlü tarihlerini katılımcılarla paylaşıyor.. Vaktiniz olursa katılın, isterseniz bir köşede ikram ettikleri çayı içip dinleyin, isterseniz fikrinizi söyleyin. Sizin de sesiniz kentin sesi olsun.

Bu hafta sonu oldukça soğuk geçecek artık kış geldi. Fakat içinizi ısıtacak programlar var. Her hafta çeşitli rock gruplarını ağırlayan Mask Bar bu hafta cuma günü Grup Redd’i ağırlayacak. Onun dışında pop ya da new age müzik dinlemek isteyenler içinde Hedon Club’de cuma günü Grup Rüya ve cumartesi günü de İstanbul Arabesque Project adlı grup sahne alacaklar. Unutmayın ki bu soğuklar yaklaşık 4 ay daha devam edecek eve kapanmak sizi bu buhrandan kurtarmayacaktır. Bir an evvel alışmanızda yarar var.

Çanakkale Kent Konseyi 12 Aralık 2009 günü saat 15.00?da Belediye Nikah Salonunda toplantı düzenleyecek. Toplanma amacı Gençlik Meclisi Genel Kurulu. Okul temsilcileri, spor kurumlarının temsilcileri, siyasi partilerin gençlik kolları temsilcileri vs katılımcıların yanında “benim de söyleyeceklerim var” diyen herkese açık bir oturum olacak. İlgilenenler ve gençler sizin hakkınızda ne söylendiğini merak ediyorsanız değerlendirmenizi öneririm.

Bu yazıları yazmaya başladığımda tepki almayı istiyordum. Ama anlattıklarımın insanları ne kadar etkileyeceği ile ilgili bir fikrim yoktu açıkçası. Çeşitli zaman dilimlerinde yazılarıma cevaplar geldi. Bunlar beni çok mutlu etti. Herkese teşekkür ederim.

Filtreler:

Yorumlar

ishak (17/12/2009 15:24)

yazınız güzel tebrik ederim boyle bır sosyal ortamın haberını vermenız cok guzel ılk carsanba katılmayı dusunuyorum ve boyle ortamların artması yada varsa bızlerın bılgılendırılmesını de ıstıyorum cunkı kımle konusuyorsam sıkıntıdan patlıyorlar barlardan zıya de ınsanların kaynasacagı sıcak ortamlar daha hos bence tekrar tesekkurler

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir